Lis uderza w Biedronia: Proszę, niech Pan nie zaczyna od kłamstw

Redakcja
12.02.2019 14:22
Lis uderza w Biedronia: Proszę, niech Pan nie zaczyna od kłamstw
fot. W.Strozyk/S.Maszewski/Reporter

W „Kropce nad i” w TVN24 lider Wiosny Robert Biedroń pochwalił się, że wielokrotnie był laureatem rankingów „Newsweeka” na najlepszego prezydenta miasta i samorządowca. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma jednak redaktor naczelny tygodnika, Tomasz Lis.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Wygrywałem wszystkie rankingi na najlepszego prezydenta miasta, samorządowca – przekonywał w „Kropce nad i” Robert Biedroń. „»Newsweek«, Tomasz Lis, każdego roku wręczał mi dyplom »Najlepszy prezydent«, a dzisiaj się okazuję największym wrogiem Tomasza Lisa, najgorszym prezydentem miasta” – zauważył lider Wiosny.

PIS wygrywa, ale może nie rządzić. Biedroń z najlepszym dotychczasowym wynikiem [SONDAŻ]

– Ja nie rozumiem! Ja byłem najlepszy czy najgorszy? – kontynuował Biedroń.

Do słów polityka odniósł się redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis. Dziennikarz zauważył, że Biedroń mija się z prawdą.

Tomasz Lis dla RadioZET.pl: Polska jest na zakręcie. Ja też

„Panie Robercie. Nigdy Pan nie wygrał rankingu Newsweeka na najlepszego prezydenta. Raz był Pan w pierwszej dziesiątce. Nigdy nie wręczałem Panu żadnego dyplomu. Życzę serdecznie powodzenia i pokazania, że polityka może być inna. Ale proszę, niech Pan nie zaczyna od kłamstw” – napisał na Twitterze Lis.

Tomasz Lis krytykuje partię Wiosna Roberta Biedronia

Od momentu powstania nowej partii Roberta Biedronia Tomasz Lis nie ukrywa swojego mocno krytycznego stosunku do jej programu i politycznych ambicji. Naczelny „Newsweeka” krytykuje Wiosnę głównie za niechęć startu w ramach Koalicji Obywatelskiej z Platformą Obywatelską, oskarżając nowe ugrupowanie o rozbijanie opozycji.

W odpowiedzi Robert Biedroń zablokował na Twitterze profil Tomasza Lisa.

W najnowszym sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” partia Wiosna plasuje się na trzecim miejscu z poparciem 16 proc. i już tylko 5 punktami straty do Platformy Obywatelskiej.

RadioZET.pl/BM