Zamknij

Biedroń i Owsiak apelują do Kurskiego o emisję filmu Sekielskich w TVP

16.05.2019 19:57
Owsiak
fot. Jan Bielecki/East News

Robert Biedroń i Jerzy Owsiak apelują do prezesa TVP Jacka Kurskiego o emisję filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Ich zdaniem jednym z zadań telewizji publicznej jest przedstawianie najważniejszych problemów społecznych. 

Robert Biedroń zaapelował do Jacka Kurskiego o jak najszybszą emisję filmu w TVP. Powołał się przy tym na misyjny charakter telewizji publicznej. "Apeluje do prezesa TVP, @KurskiPL, aby w telewizji publicznej został wyemitowany #TylkoNieMówNikomu. TVP pełni funkcję misyjną. Powinna przedstawiać najważniejsze problemy społeczne. A takim jest pedofilia w Kościele" - napisał lider Wiosny na swoim profilu na Twitterze.

Z takim samym apelem wystąpił szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak, który przyznał na Facebooku, że wysłał już list do Kurskiego. Podobnie jak Biedroń, także przypomniał o misji ciążącej na mediach publicznych:

"Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej - czytamy w poście. 

Film Sekielskich o pedofilii w Kościele

Tylko nie mów nikomu”, poruszający problem o pedofilii w polskim Kościele, to zdecydowanie najgłośniejszy film roku. Po pięciu dniach od głośnej premiery wciąż pojawiają się na jego temat komentarze ze strony dziennikarzy, polityków, a także kościelnych hierarchów. Od sobotniej premiery produkcja, dostępna za darmo na platformie YouTube, osiągnęła już niebagatelny wynik ponad 17 mln wyświetleń (stan na czwartek godz. 20). 

RadioZET.pl/Twitter/Facebook