Zamknij

Biedroń w wyścigu o prezydenturę: sondaż IBRiS dla Faktu i Radia ZET

Redakcja
08.05.2017 23:59
Biedroń w wyścigu o prezydenturę: sondaż IBRiS dla Faktu i Radia ZET
fot. EastNews

Co czwarty Polak (26,5 procent) zagłosowałby na Roberta Biedronia, gdyby wystartował on w wyborach prezydenckich w 2020 roku.  Blisko 33 procent głosujących wybrałoby Biedronia, gdyby w drugiej turze zmierzył się on z urzędującym prezydentem, Andrzejem Dudą. Drugie tyle (32,3 procent) nie zamierza głosować na obecnego prezydenta Słupska.

Według sondażu IBRiS dla "Faktu" i Radia ZET aż 60 procent tych, którzy Biedronia w wyborach prezydenckich nie zamierzają poprzeć nie zgadza się z jego poglądami. 6 procent deklaruje, że nie poprze go z powodu jego orientacji seksualnej.

xx

Robert Biedroń 2020

Robert Biedroń jest absolwentem politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Ukończył również Szkołę Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przez wiele lat współpracował jako konsultant kilkunastu organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą.

Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. Od 2009 r. był prezesem Instytutu Podkarpackiego zajmującego się rozwojem społeczeństwa obywatelskiego. Od 2016 roku jest również członkiem grupy doradczej dotyczącej równouprawnienia płci, przymusowych wysiedleń i ochrony powołanej przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców. Obecnie jest Prezydentem miasta Słupska. Ma 41 lat (ur. 1976 r.)

RadioZET.pl/robertbiedron.pl/da