Zamknij

Biedroń zdradza, do kogo mu bliżej na scenie politycznej. „Jestem postępowym politykiem”

Redakcja
31.01.2019 09:22
Biedroń
fot. Facebook/Robert Biedroń

– Nie jest mi blisko do Platformy Obywatelskiej, ale jeżeli miałbym tworzyć koalicję, to bliżej mi będzie do PO niż do PiS-u – powiedział w czwartek były prezydent Słupska Robert Biedroń. Według niego PiS to największe zagrożenie dla Polski po 1989 r.

Były prezydent Słupska był pytany w TVN24, czy jest mu równie blisko do PO i do PiS-u. „Nie jest mi blisko ani do PO, ani do PiS-u. Widzę to, co robi PiS i uważam, że jest to największe zagrożenie po 1989 r. Jestem postępowym politykiem, moje wartości są inne od konserwatystów, którzy bratają się z Viktorem Orbanem. Moje wartości są zdecydowanie inne od Jarosława Kaczyńskiego, który jest zaprzeczeniem postępu” – oświadczył polityk.

Zobacz także

Biedroń podkreślił, że nie jest mu blisko do PO. „Ale jeżeli miałbym w przyszłości tworzyć koalicję, to bliżej będzie mi do koalicji z PO. Niewyobrażalna jest dla mnie koalicja z Kaczyńskim” – zaznaczył.

W ocenie byłego prezydenta Słupska wiele tradycyjnych partii opozycyjnych jest niewiarygodnych i nieautentycznych. „Kaczyński przez dłuższy czas dla wielu był autentyczny i wiarygodny i miał moc sprawczości. Jak mówił, że wprowadzi 500 plus, to wprowadzał. Ludzie uwierzyli w jego moc sprawczą. To jest jednak oczywiście katastrofa. Ten facet niszczy wszystko” – uważa Biedroń.

Zobacz także

W niedzielę, 3 lutego odbędzie się konwencja, na której przedstawiona zostanie nazwa, zespół liderów i pakiet propozycji programowych partii tworzonej przez Biedronia.

RadioZET.pl/PAP/MP