Zamknij

W programie partii Biedronia m.in. odejście Polski od węgla

Redakcja
10.12.2018 10:17
W programie partii Biedronia m.in. odejście Polski od węgla
fot. A.Jastrzebowski/Reporter

– Zręby mojego programu są już gotowe; wśród jego filarów znajdzie się odejście Polski od węgla, postawienie na energetykę odnawialną oraz wyrównywanie szans między regionami – mówi PAP były prezydent Słupska Robert Biedroń. „Moim głównym celem jest bycie premierem” – podkreślił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Biedroń, który we wrześniu zapowiedział budowę swojego ugrupowania politycznego, mówi też, że bierze pod uwagę każdy scenariusz. „Może poza jednym: koalicją z PiS-em. Takiej możliwości na pewno nie ma” – dodał.

Biedroń mówi, że do tej pory odbyły się 22 spotkania w ramach jego objazdu po Polsce pod szyldem „Burza mózgów”. Miało w nich uczestniczyć w sumie ok. 15 tys. osób, z czego najwięcej było w Warszawie – 2 tys. Ponadto pół miliona osób miało spotkania śledzić w internecie.

Zobacz także

– Zręby programu, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące w oparciu o to, co dzieje się podczas „Burz mózgów”, są już gotowe. Ale nie mogę ich jeszcze pokazać. W najbliższych tygodniach projekt powinien trafić do naszych koordynatorów regionalnych i okręgowych, którzy przedyskutują go ze strukturami terenowymi. W regionach odbędzie się też rozmowa nad organizacją naszej partii. Koordynatorzy przekażą nam konkluzje tych dyskusji, czekamy na kolejne „Burze mózgów”, na podstawie których coś może jeszcze do programu dojść albo z niego odpaść. Na koniec jeszcze raz przyjrzę się całości z ekspertami i 3 lutego na hali Torwar przedstawiam program – mówi Biedroń.

Wśród filarów programu mają być m.in. polityka równościowa, świeckie państwo i odpartyjnienie administracji.

Zobacz także

Mają też pojawić się takie kwestie jak: odejście od węgla i potrzeba oparcia bezpieczeństwa energetycznego o odnawialne źródła, ograniczenie funduszu kościelnego, lekcji religii w szkołach, wynagrodzeń w spółkach skarbu państwa, wyrównywanie szans pomiędzy regionami, usprawnienie administracji.

Robert Biedroń zapowiada, że po zdobyciu mandatu europarlamentarzysty zrezygnuje, żeby zostać posłem na Sejm. „Głównym moim celem jest bycie premierem” – dodaje.

RadioZET.pl/PAP/BM