Kasjerka ryzykowała życie, Biedronka ją zwolniła. Jest komentarz firmy

Redakcja
17.02.2018 18:14
Kasjerka ryzykowała życie, Biedronka ją zwolniła. Jest komentarz firmy
fot. Biedronka

Biedronka w Puławach zwolniła pracownicę po tym, jak została pobita przez agresywnego klienta. Sprawę wyjaśnia właściciel Biedronki - Jeronimo Martins Polska. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje "Tygodnik Powiśla", do wydarzeń w Biedronce przy ulicy Piaskowej w Puławach doszło 4 listopada 2017 roku. Do sklepu wtargnęło dwóch agresywnych 17-latków. Napastnicy chcieli ukraść alkohol. W pewnym momencie doszło do przepychanki z pracownikami Biedronki. Wtedy jeden z nastolatków próbował zaatakować pracownika "tulipanem" ze szklanej butelki.

Całemu zajściu biernie przyglądali się klienci sklepu. Na pomoc koledze ruszyła pani Jolanta, która otrzymała cios w nogę od jednego z napastników. Po chwili na miejsce dotarł patrol policji.

Biedronka zwolniła pracownicę

Kobieta trafiła na trzytygodniowe zwolnienie z pracy. 26 stycznia została wezwana pod koniec zmiany do kierownika. Ten wręczył jej wypowiedzenie. Jak pisze gazeta, przyczyny zwolnienia jej nie podano.

- Byłam w szoku. W życiu bym się tego nie spodziewała. Przecież nie zrobiłam niczego złego. W dodatku samotnie wychowuję dziecko. Ta praca była dla mnie tak ważna - powiedziała pani Jolanta.

Zobacz także

Pani Jolanta domaga się od Jeronimo Martins Polska odszkodowania. Kobieta skierowała do sądu pracy sprawę przeciwko właścicielowi Biedronki.

Komentarz Biedronki 

Dziennikarze portalu Gazeta.pl wystosowali do właściciela sieci sklepów Biedronka zapytanie o komentarz w tej sprawie. 

- Poddajemy tę sprawę dokładnej analizie przez Biuro Obsługi Pracowników, działające na poziomie centrali firmy, a nie w strukturach regionu. Taki sposób jej procedowania wymaga dodatkowego czasu, ale gwarantuje obiektywny przebieg procesu sprawdzania danego przypadku - napisano w oświadczeniu Biura Prasowego Jeronimo Martins Polska.

RadioZET.pl/Tygodnik Powiśla/Gazeta.pl/DG