Kuchnia polska w Biedronce. Warto?

Redakcja
16.01.2018 20:01
Kuchnia polska w Biedronce. Warto?
fot. Biedronka

18 stycznia 2018 Biedronka rusza ze specjalną ofertą produktów kuchni polskiej. W popularnych dyskontach znajdą się dania typowe dla polskiej kuchni.

W ofercie „Dumni z tego, co nasze. Kuchnia polska” znalazły się m.in. produkty z linii premium Delikatesy kuchni: kiełbasy, kabanosy, pasztety, pierogi ruskie oraz z kaczką, śliwka kandyzowana w czekoladzie. Ponadto klienci sieci odnajdą także szeroki wybór ryb, takich jak: jesiotr (4,49 zł/100g), śledzie (1,49 zł/100g), szczupak (3,69 zł/100g) czy sandacz (4,49 zł/100g).

Oferta Biedronki podkreślać będzie także bogactwo smaków charakterystycznych dla poszczególnych regionów kraju. Dzięki skali sieci, liczącej ponad 2820 sklepów, klienci w całej Polsce będą mogli skosztować wiodących produktów lokalnych, np. twarogu półtłustego włoszczowskiego 1 kg (9,99 zł/opak.) czy serka wiejskiego Krasnystaw, Włoszczowa lub z Mlekovity 200 g za 1,59 zł/opak. Sieć wprowadzi jeszcze więcej lokalnych specjałów w sklepach zlokalizowanych w danym regionie. Wśród nich będą masła, twarogi, gziki i majonezy. Przykładowo w kętrzyńskich Biedronkach dostępny będzie Majonez stołowy kętrzyński 460 g, a na południu Polski będzie można nabyć masło ekstra Czeladzkie od czeladników Polmlek.

Nowej ofercie Biedronki przyświeca filozofia, zgodnie z którą Polacy są dumni z polskiej tradycji kulinarnej. Takie podejście stało się inspiracją do sięgnięcia po przepisy Lucyny Ćwierczakiewiczowej, która na przełomie XIX i XX w. wydawała książki kucharskie, w tym popularny poradnik „365 obiadów”. Ta wybitna autorka literatury kulinarnej w przedmowie do 90. wydania poradnika pisała: "Uważam za właściwe dodać, że świeżość i wybór dobrego prowiantu jest pierwszym warunkiem dobrej kuchni, bo ze złych rzeczy nic dobrego wytworzyć nie można. Dyspozycja w moich obiadach składa się zwykle z czterech dań, osoby oszczędniejsze prowadzące kuchnie z łatwością mogą odrzucić jedno z nich, a obiad stanowić jednak będzie całość".

RadioZET.pl/SI