Zamknij

Biedronka zmienia godziny otwarcia z powodu koronawirusa. Będą też limity osób

17.03.2020 20:21
Biedronka
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Biedronka wprowadza nowe godziny otwarcia sklepów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Sieć wprowadza też limity osób na terenie placówek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Biedronka skraca godziny pracy sklepów w całej Polsce - placówki będą otwarte dla klientów od godziny 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca – czytamy w komunikacie .

W sklepach Biedronka będą dostępne dla klientów nawilżane chusteczki przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym. Ze względu na to, że dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo.

Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa

- przekazał dyrektor operacyjny w sieci Biedronka Paweł Stolecki.

Biedronka. Nowe godziny otwarcia, limity osób 

Biedronka wprowadzą również oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas, aby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni – podała sieć sklepów Biedronka. 

Zobacz także

Wskazano, że już teraz w Biedronce na tablicach informacyjnych znajdują się plakaty przygotowane przez PZH, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazówki są przekazywane również za pomocą systemu głosowego w sklepach.

Sieć poinformowała, że pracownicy już wcześniej zostali wyposażeni w niezbędne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa. Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w placówkach. Jak wyjaśniono, pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu.

Biedronka wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Zgodnie z doniesieniami służb medycznych jest to grupa podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: Do sklepu wejdzie maksymalnie 5 osób. Nowe obostrzenia w handlu 

RadioZET.pl/PAP