Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Biegał nago z siekierą, pomalowany w barwy wojenne. Interwencja policji

31.10.2018 16:29
xxx wiadomosci

Nietypowe zgłoszenie odebrali policjanci z miejscowości Ryki. We wtorek około godziny 12.00 zostali powiadomieni o tym, że po terenie wsi biega… nagi mężczyzna, wymalowany w barwy wojenne. Sprawę opisał Dziennik Wschodni, powołując się na relację jednego ze swoich czytelników.

Biegał nago z siekierą, pomalowany w barwy wojenne. Interwencja policji fot. photopixel/Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna miał ze sobą siekierę. Według informacji przekazanych przez czytelnika gazety, próbował wedrzeć się do pobliskich domów.

Wezwano karetkę

Przybyli na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili również, że awanturował się na terenie posesji swojej siostry. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w jego domu. Był "częściowo rozebrany" – mówił w rozmowie z dziennikarzami Dziennika Wschodniego podinspektor Robert Wąsik. Jak dodał, mieszkaniec Ryk miał na sobie jedynie spodnie i resztki sadzy na ciele.

- Policjanci wezwali karetkę i przekazali 34-latka lekarzowi – powiedział Wąsik.

Policja prowadzi postępowanie

Funkcjonariusze policji zabezpieczyli również skonstruowane domowym sposobem narzędzie, które z wyglądu przypominało siekierę.

Obecnie, policja ustala wszelkie okoliczności zdarzenia. Jak stwierdził w rozmowie z gazetą Wąsik, „prowadzone jest postępowanie w związku z tą sytuacją”.

RadioZET/Dziennik Wschodni /JZ

Oceń