Bielan: Tusk podkopuje pozycję Polski w UE

Redakcja
18.04.2018 07:10
Adam Bielan
fot. RadioZET

Z całą pewnością udało się nam przejąć inicjatywę –— mówi „Rzeczpospolitej” wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Jak ocenia, problemem ostatnich miesięcy było to, że partia rządząca była cały czas w defensywie i mogła reagować jedynie na to, co się dzieje, a teraz to się zmieniło.

— Trudno w polityce nie popełniać błędów. Zawsze jednak staramy się wyciągać wnioski i myślę, że ostatnie tygodnie pokazały wyraźnie, że takich błędów nie lekceważymy — podkreśla Bielan, pytany, czy PiS wyciągnęło wnioski z ostatnich błędów, skoro mówił o nich podczas ostatniej konwencji prezes Kaczyński.

Bielan o błędach PiS

Zagłosuj

Czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki?

Liczba głosów:

Dopytywany, na czym te błędy polegały, odpowiada, że była to m.in. późna reakcja na sprawę premii.

— To wszystko nałożyło się na zmianę rządu. I siłą rzeczy po takich dużych personalnych zmianach musi upłynąć trochę czasu, zanim uda się zbudować nową komunikację na nowo. Dlatego też przepływ informacji był utrudniony —– wyjaśnia Bielan.

Przekonuje także, że formacji rządzącej udało się przejąć inicjatywę.

— Największym problemem ostatnich miesięcy było to, że byliśmy cały czas w defensywie i jedynie reagowaliśmy na to, co się dzieje. Teraz to się zmieniło — dodaje polityk.

Bielan krytykuje Tuska

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wicemarszałek Senatu odnosi się także do kwestii wyborów samorządowych.

— Osobiście jestem zwolennikiem wcześniejszej prezentacji kandydatów, zwłaszcza, jak w naszym przypadku, gdy nie są to urzędujący prezydenci i potrzeba trochę czasu na przekonanie do siebie wyborców — mówi Bielan.

— Sądzę, że Zjednoczona Prawica zaprezentuje część kandydatów w najbliższym okresie. Gdybyśmy uczynili to podczas ostatniej konwencji, nie moglibyśmy liczyć na zainteresowanie mediów naszymi propozycjami programowymi — tłumaczy Bielan, zapytany, dlaczego nie stało się to podczas sobotniej konwencji.

Zobacz także

Adam Bielan wypowiada się też w rozmowie z „Rzeczpospolitą” na temat przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

— Tusk nadal odgrywa dla opozycji dużą rolę, nieustanie podkopując pozycję naszego kraju w UE. Nikt, kto śledzi jego bieżące wypowiedzi, nie może mieć wątpliwości, że były szef PO marzy o powrocie do kraju i kandydowaniu w wyborach prezydenckich. On sam regularnie zabiera głos w sprawach polskiej polityki, mimo że nie pozwala mu na to aktualnie sprawowana funkcja — mówi „Rz” wicemarszałek Senatu.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/maal