Bielan zapowiada kolejne transfery do PiS. Którzy posłowie zasilą partię rządzącą?

Redakcja
03.01.2018 20:13
Bielan zapowiada kolejne transfery do PiS. Którzy posłowie zasilą partię rządzącą?
fot. Wikimedia Commons

Wkrótce będą informacje o kolejnych przejściach parlamentarzystów opozycji do klubu Prawa i Sprawiedliwości - zapowiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Bielan był pytany w środę w TVP Info, czy liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ma szansę stać się "główną twarzą opozycji".

- Myślę, że obserwujemy kolejne kłótnie w kolejnej partii opozycyjnej. Wielka kłótnia w Nowoczesnej o stanowisko dla Ryszarda Petru, wielkie kłótnie w Platformie Obywatelskiej, którą opuścili kolejni politycy: tuż przed świętami dwóch senatorów PO dołączyło do naszego klubu w Senacie - zauważył wicemarszałek.

- Wcześniej straty, które ponosił PSL w klubie parlamentarnym. Jedyny senator, który wszedł do Senatu przeszedł do naszego klubu, jedna posłanka Andżelika Możdżanowska odeszła z PSL i przeszła do nas. A to nie koniec transferów" - podkreślił wicemarszałek Senatu.

Według Bielana sytuacja ta jest wynikiem niskiego społecznego poparcia dla opozycji.

- Ale oczywiście grzechem pierworodnym była taktyka, którą przyjęła najpierw Platforma, a później na jej wzór także Nowoczesna - opozycji totalnej, potępiającej wszystko w czambuł, na przykład na początku potępiająca program 500+ - zaznaczył polityk.

Pytany, kto jeszcze z partii opozycyjnych przejdzie do klubu PiS Bielan powiedział, że nie może tego ujawnić. "Te informacje wkrótce" - zapowiedział.

Bielan był też pytany, kiedy opinia publiczna pozna kandydatów PiS na prezydentów największych miast.

- Gdy tylko zakończymy kwestię rekonstrukcji (rządu) rozpoczniemy negocjacje, rozmowy wewnętrzne na temat list w wyborach samorządowych i oczywiście na temat kandydatów w największych miastach w wyborach na prezydenta - powiedział wicemarszałek.

RadioZET.pl/pap/maal