Zamknij

22-letni Daniel zamordowany maczetą "przez przypadek". Prokuratura ujawnia nowe fakty

09.08.2022 12:45
Nowe fakty ws. zabójstwa 22-letniego piłkarza w Bielawie
fot. Bielawianka Bielawa/Facebook.com

Na trzy miesiące do aresztu trafił Bartłomiej G., podejrzany o brutalne zabójstwo 22-letniego piłkarza klubu z Bielawy Daniela Chmielewskiego. Mężczyzna miał śmiertelnie ranić 22-latka maczetą w serce. Zdaniem śledczych napastnik pomylił go z osobą, z którą był skonfliktowany.

Do zabójstwa 22-latka doszło w niedzielę 7 sierpnia około godz. 3 nad ranem w Bielawie na Dolnym Śląsku. Na miejsce wezwano pogotowie, jednak ratownicy mogli jedynie stwierdzić zgon młodego piłkarza. O jego śmierci poinformował we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych jego klub piłkarski, Bielawianka Bielawa.

- Mieszkaniec Bielawy, Bartłomiej G. był skonfliktowany z jednym z mężczyzn, który podczas rozmowy telefonicznej wypowiadał się o nim niepochlebnie. 26-latek słysząc tę rozmowę, chciał się z nim rozprawić. Wziął maczetę i pojechał z nią w miejsce, gdzie spodziewał się spotkać swojego adwersarza - przekazał we wtorek PAP zastępca prokuratora rejonowego w Dzierżoniowie Emil Wojtyra.

Bielawa. Morderstwo 22-letniego Daniela. Nowe fakty ws. zbrodni

26-latek na swojej drodze spotkał trzech młodych mężczyzn, którzy świętowali na świeżym powietrzu urodziny jednego z nich. - Wszystko wskazuje na to, że Bartłomiej G. zadał cios maczetą w serce 22-letniemu mężczyźnie, myśląc, że to poszukiwana przez niego osoba – dodał Wojtyra.

G. został zatrzymany, a w prokuraturze nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyzna wyszedł niedawno z więzienia, gdzie odsiedział cztery lata za handel narkotykami. Prok. Wojtyra poinformował, że Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zabójstwo mężczyźnie grozi dożywocie w więzieniu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agata Tomczyńska

C