Zamknij

Wypadek w lesie. Nie żyje 73-latek przygnieciony przez drzewo

13.05.2021 13:41
Bielawy
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku przy pracy, do którego doszło w lesie niedaleko wsi Bielawy (woj. lubuskie). Ofiarą jest 73-latek, który został przygnieciony przez drzewo – poinformowała w czwartek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Wypadek - o którym jako pierwsza poinformowała w czwartek na swoim portalu "Gazeta Lubuska" - doszło w środowe (12 maja) przedpołudnie podczas prac leśnych we wsi Bielawy w powiecie nowosolskim (woj. lubuskie). 

Bielawy. Nie żyje 73-latek. Został przygnieciony przez drzewo

Okazało się, że 73-latek został przygnieciony przez drzewo. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, ale obrażenia, których doznał mężczyzna, okazały się śmiertelne. Policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny na miejscu tragedii i będą teraz wyjaśniać przyczyny oraz dokładne okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-latek z woj. dolnośląskiego ścinając drzewo piłą łańcuchową, został przez nie przygnieciony 

Justyna Sęczkowska, KPP Nowa Sól

- Decyzją prokuratora zostanie wykonana sekcja zwłok zmarłego. Jak zawsze w takich przypadkach okoliczności wypadku bada również inspekcja pracy - dodała przedstawicielka policji w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP