Zamknij

Nożownik zaatakował dziewczynkę pod podstawówką. „Obrażenia zagrażają życiu”

05.05.2022 15:52

12-latka została w czwartek ugodzona nożem przed szkołą podstawową nr 22 w Bielsku-Białej. - Trafiła do szpitala z obrażeniami, które zagrażają życiu – poinformował rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak.

policjantki przy radiowozie
fot. TOMASZ KWASEK/REPORTER/East News

Nożownik około godziny 13 zaatakował pod szkołą w Bielsku-Białej 12-letnią dziewczynkę. Z informacji policji wynika, że 41-letni mężczyzna czekał pod wejściem do szkoły i z nieustalonych na razie przyczyn zadał kilka ciosów dziecku.

Osoba podejrzewana o dokonanie napaści została zatrzymana przez policjantów w okolicy szkoły niemal bezpośrednio po zdarzeniu. Trwa postępowanie wyjaśniające, sprawą będą zajmować się bielscy prokuratorzy.

12-latka zaatakowana nożem pod szkołą. Atak nożownika w Bielsku-Białej

Według informacji podanych przez serwis bielsko.biala.pl, dziewczyna została ugodzona w klatkę piersiową, brzuch oraz nogę. Ranna została zabrana do szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie.

Do ataku doszło, gdy dzieci opuszczały szkołę po lekcjach. Przyczyny nie są znane. Nie wiadomo też jeszcze, czy napastnik znał dziewczynkę. Dochodzenie prowadzone przez policję trwa.

RadioZET.pl/PAP/bielsko.biala.pl