Zamknij

Bielsko-Biała: 5 osób zatruło się czadem. Przeżyli dzięki szybkiej reakcji służb

23.01.2020 19:50
Bielsko-Biała zatrucie
fot. LUKASZ SOLSKI/East News, zdj. ilustracyjne

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, zatruło się czadem w kamienicy w Bielsko-Białej – informuje lokalny „Dziennik Zachodni”. Poszkodowani zawdzięczają życie szybkiej reakcji policjantów.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zatrucie czadem w Bielsko-Białej. Jak podaje „Dziennik Zachodni” do szpitala trafiło pięć osób z kamienicy przy ulicy Komorowickiej. Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 stycznia.

Zobacz także

Na miejscu jako pierwsi zjawili się bielscy policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla. Po kilku minutach przybyli na miejsce, weszli do budynku. Przed jednym z mieszkań zauważyli leżącą kobietę i dziecko.

Osoby te miały objawy podtrucia tlenkiem węgla. W środku mieszkania policjanci znaleźli jeszcze trzy osoby: dwóch mężczyzn i dziecko. Jeden z mężczyzn był już nieprzytomny. Mundurowi bez chwili wahania ewakuowali wszystkie osoby na zewnątrz budynku i przekazali je pod opiekę załogom pogotowia ratunkowego

– przekazała „Dziennikowi Zachodniemu” Ilona Michalczyk, z KMP w Bielsku-Białej

Strażacy zastali w mieszkaniu wygaszony piec kaflowy i piecyk gazowy. Pomiary wykazały stężenie 600 ppm tlenku węgla, a w sąsiednich mieszkaniach 100-150 ppm.

Zobacz także

Lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań dopiero po wyeliminowaniu usterki. Służby ustaliły, że przyczyną zaczadzenia była awaria piecyka gazowego.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Zachodni/Bielsko-biala.naszemiasto.pl