Zamknij

62-latek zatrzymany za jazdę po alkoholu. Po jego auto przyjechała pijana żona

22.06.2020 20:11

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali małżonków, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. Pierwszy wpadł 62-latek. Chwilę później mundurowi zatrzymali jego 59-letnią żonę, która przyjechała, aby zająć się autem męża. Kobieta była także pijana.

Policja
fot. East News/PIOTR JEDZURA (zdjęcie ilustracyjne)

"W Rudzicy koło Bielska-Białej w wysepkę drogową wjechał mężczyzna kierujący volkswagenem. Mimo uszkodzeń usiłował odjechać. Uniemożliwili mu to mieszkańcy okolicznych domów, którzy zorientowali się, że kierowca wykonujący chaotyczne ruchy jest pod wpływem alkoholu. Wezwali policję. Widok munduru nie uspokoił go. Mężczyzna był agresywny. Próbował uciec" – przekazał rzecznik bielskich policjantów, Roman Szybiak.

62-latek zatrzymany za jazdę po alkoholu. Po jego auto przyjechała pijana żona

Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu.

Agresywny mieszkaniec powiatu bielskiego stracił prawo jazdy, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu

– poinformował Szybiak.

Zobacz także

Na miejsce wypadku 62-latek wezwał swoją żonę, aby ta zabezpieczyła uszkodzony samochód.

Kiedy kobieta przyjechała na miejsce osobowym citroenem, swoim zachowaniem wzbudziła podejrzliwość policjantów z bielskiej drogówki, którzy zajmowali się spowodowaną przez jej męża kolizją. Kobieta podeszła do mundurowych chwiejnym krokiem i było od niej czuć alkohol. Po sprawdzeniu okazało się, że miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy

– dodał policjant.

Zobacz także

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Podobny zarzut niebawem ma usłyszeć jego małżonka. O losie małżeństwa zadecyduje sąd.

loader

RadioZET.pl/PAP