Zamknij

Wypadek podczas nauki jazdy. Mandat dostała kursantka

Redakcja
10.05.2018 12:00
Nauka jazdy
fot. East News

Podczas egzaminu na prawo jazdy doszło do kolizji samochodu osobowego z „elką”. Według lokalnych mediów sytuację spowodowała kursantka, która nie ustąpiła pierwszeństwa. Kobietę ukarano mandatem.

Kolizja miała miejsce na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej, na wysokości skrzyżowania z ul. Olszówka. Kierująca osobową „elką” kobieta zmieniała pas ruchu i nie ustąpiła pierwszeństwa przygotowującemu się do skrętu osobowemu audi. Efektem była kolizja obu samochodów.

Zagłosuj

Jakim jeździsz samochodem?

Liczba głosów:

Jak poinformował serwis Bielsko.Biala.pl, uczestnicy kolizji byli trzeźwi, a kursantkę ukarano mandatem karnym. Informacja zwróciła uwagę internautów, którzy zastanawiali się, czy mandat może otrzymać osoba nieposiadająca jeszcze prawa jazdy.

Istotnie, kandydaci na kierowców mogą zostać ukarani w ten sposób. Zgodnie z przepisami kursant może prowadzić auto, dopiero kiedy opanuje zasady ruchu drogowego. W przypadku wypadku mandat otrzymać może kursant lub egzaminator — w zależności od tego, kto ponosi winę.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

— Kursant, który odbywa szkolenie lub zdaje egzamin, może zostać ukarany karą grzywny, np. w sytuacji, kiedy nie zachował należytej ostrożności i spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym — wyjaśnia serwis Infor.pl

RadioZET.pl/Bielsko.Biala.pl/maal