Zobowiązały się zostać dziewicami do śmierci. Uroczystość w Bielsku-Białej [GALERIA]

Redakcja
27.04.2017 18:26
Zobowiązały się zostać dziewicami do śmierci. Uroczystość w Bielsku-Białej [GALERIA]
fot. Robert Karp/diecezja bielsko-żywiecka

Cztery kobiety złożyły w sobotę 22 kwietnia śluby czystości. Uroczystość odbyła się w hałcnowskiej bazylice w Bielsku-Białej. Kobiety tym samym wstąpiły do stanu konsekrowanych dziewic.

Cztery kobiety, które wstąpiły do stanu dziewic, będą dalej prowadziły dotychczasowe, świeckie życie. Muszą dotrzymywać ślubów czystości oraz powinna odmawiać brewiarz. Nigdy też nie założą rodziny: nie będą miały męża ani dzieci.

To już drugi w historii diecezji bielsko-żywieckiej obrzęd konsekracji dziewic. Uroczystości 22 kwietnia przewodniczył biskup Piotr Greger.

Zdaniem duchownego czystość "to najwyższy przejaw miłości". - To gwarancja, że człowiek dostrzega w niej wartość, która zdecydowanie przewyższa pożądanie czy emocjonalne zauroczenie. Jeśli człowiek nie chroni czystości, wówczas ludzka miłość staje się brudna, okaleczona fizycznie, psychicznie i duchowo. Jesteście promotorkami tej wciąż niedocenianej wartości, z którą współczesny człowiek ma tyle problemów – mówił w czasie homilii biskup. 

W sobotę do grona dziewic konsekrowanych dołączyły 4 kobiety. Z tej okazji przyjęły z rąk biskupa symbole: obrączkę – znak zaślubin z Chrystusem, oraz brewiarz.

W Polsce żyje obecnie około 250 konsekrowanych dziewic.

RadioZET.pl/KM