Zamknij

Agresywny kibic zatrzymany. Zachęcał pasażerów pociągu do ataku na policjantów

Mikołaj Pietraszewski
23.09.2019 09:38
Agresywny kibic zatrzymany. Zachęcał pasażerów pociągu do ataku na policjantów
fot. ---

Katowiccy policjanci, którzy brali udział w zabezpieczeniu meczu piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, zatrzymali 38-latka z Tychów. Mężczyzna podczas przejazdu koleją na mecz nawoływał innych pasażerów, aby wspólnie zaatakować mundurowych znajdujących się w przedziale, a gdy stróże prawa zainterweniowali wobec niego, znieważył ich. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

W niedzielę na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej został rozegrany mecz pomiędzy miejscowym Podbeskidziem i GKS Tychy. Znaczna część kibiców gości zdecydowała się na przyjazd na mecz koleją. Policjanci byli obecni również w pociągu, którym jechali sympatycy tyskiej drużyny piłkarskiej, pilnująca, aby podczas przejazdu nie doszło do naruszeń prawa i dewastacji pociągu.

Zobacz także

Podczas przejazdu jeden z pasażerów zaczął nawoływać innych kibiców, aby wspólnie zaatakować mundurowych znajdujących się w przedziale. Policjanci nie dopuścili do eskalacji agresji i zagrożenia bezpieczeństwa przejazdu pociągu i gdy dojechali do stacji Bielsko-Biała Lipnik, błyskawicznie obezwładnili i zatrzymali mężczyznę.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Tyszanin został doprowadzony do radiowozu. Badanie trzeźwości krewkiego pseudokibica wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 38-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Za nawoływanie do popełnienia przestępstwa i znieważenie funkcjonariuszy Policji grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Zobacz także

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl