Zamknij

Mąż zamordował ciężarną i jej dziecko. Prokuratura ujawnia szczegóły zbrodni

21.10.2019 14:31
Mąż zamordował ciężarną żonę
fot. Śląska Policja

Do zabójstwa Izabeli Sz. doszło już w czwartek wieczorem. Kobieta, będąca w szóstym miesiącu ciąży, została uduszona przez męża. Motywem zbrodni był konflikt małżeński – podała w poniedziałek Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

33-letnia Izabela Sz. zaginęła w piątek. Wyszła z domu do lekarza i ślad się urwał. Wszczęto poszukiwania. Rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak poinformował, że jej ciało zostało znalezione w sobotę na terenie województwa śląskiego, poza powiatem bielskim. 

Bielsko-Biała: Mąż zamordował ciężarną żonę [NOWE FAKTY]

Do zabójstwa doszło w mieszkaniu 33-letniej poszkodowanej i 35-letniego podejrzanego.

Wstępne wyniki wskazują, że śmierć nastąpiła w wyniku zadławienia, a mówiąc potocznie – uduszenia. [...] Dokładną przyczynę poznamy po przeprowadzeniu sekcji zwłok, która odbędzie się w środę.

szef Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ Bogusław Strządała

Śledczy poinformował, że podejrzany Piotr Sz. po zabójstwie, w celu odwrócenia podejrzeń od siebie, zaczął zacierać ślady przestępstwa.

Mężczyzna zawinął zwłoki w folię, przeniósł wieczorem do bagażnika swojego auta i przewiózł do lasu w gminie Siewierz. Porzucił je w naturalnym zagłębieniu, ok. 300 m w głąb lasu od drogi krajowej 1.

powiedział Bogusław Strządała

W piątek koło południa podejrzany zgłosił policjantom zaginięcie swojej 33-letniej małżonki. „Policja podjęła czynności operacyjne i pozaoperacyjne, które doprowadziły do ustalenia, iż sprawcą jest Piotr Sz. [...] Uzyskaliśmy na to dowody” – zaznaczył prokurator.

Zobacz także

Piotr Sz. został zatrzymany już w piątek, jeszcze przed odnalezieniem ciała. W niedzielę stanął przed prokuratorem. Usłyszał dwa zarzuty: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz – na podstawie zeznań najbliższych Izabeli Sz. - znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną między sierpniem i październikiem.

Prokurator dodał, że „szczególne okrucieństwo” przy zabójstwie to „nie tylko zadawanie dodatkowych cierpień fizycznych, ale też psychicznych”. „Każda śmierć jest okrutna, ale muszą wystąpić szczególne okoliczności. W naszej ocenie one tu zaistniały” – wyjaśnił.

Piotr Sz. zamordował ciężarną żonę. Kim był 35-latek? 

Piotrowi Sz. grozi nawet dożywocie. W poniedziałek sąd rejonowy w Bielsku-Białej aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Jego obrońca, radca prawny Wojciech Kula powiedział, że podejrzany nie sprzeciwiał się wnioskowi prokuratury o areszt i nie będzie go zaskarżał.

Podejrzany 35-latek był funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. Zastępca komendanta tej formacji Krystian Kowalczyk powiedział, że Piotr Sz. służył w niej od 2009 roku. 

RadioZET.pl/PAP