Zamknij

Pogotowie przeciwpowodziowe w Bielsku-Białej. IMGW wydał alerty 3. stopnia

19.06.2020 14:25
Powódź
fot. Przemyslaw Ziemacki/East News

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski ogłosił dziś w południe pogotowie przeciwpowodziowe. Alarm jest skutkiem intensywnych opadów w Beskidach. Od wielu godzin w rejonie nie ustaje rzęsity deszcz

Pogotowie przeciwpowodziowe w Bielsku-Białej. W rejonie miasta od kilku godzin pada rzęsisty deszcz. Raptownie podniósł się poziom wód w rzekach. Na rzecz Białej stan ostrzegawczy był przekroczony o godz. 11. W Czechowicach-Dziedzicach o 51 centymetrów.

Zarządzenie w tej sprawie obowiązuje do odwołania. Czynności organizacyjne i techniczne w celu ochrony przeciwpowodziowej prowadzi miejski zespół zarządzania kryzysowego – przekazał bielski magistrat.

Pogotowie przeciwpowodziowe. Mieszkańcom woda zalewa piwnice

Strażacy interweniowali w regionie ok. 20 razy. Wezwania dotyczyły udrożniania przepustów, mieszkańcy prosili też o pomoc w związku z zalewaniem piwnic.

Zobacz także

Krakowski oddział Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB przewiduje, że intensywne opady deszczu utrzymają się na południu Śląska co najmniej do późnych godzin wieczornych... IMGW wydał alerty najwyższego, trzeciego stopnia, dla zlewni Małej Wisły, od zbiornika Goczałkowice po ujście Przemszy.

RadioZET.pl/PAP