Policjanci pomogli rodzicom chorego dziecka. Miało 41 stopni gorączki [WIDEO]

Redakcja
11.02.2019 20:31
Policjanci pomogli rodzicom chorego dziecka. Miało 41 stopni gorączki [WIDEO]
fot. YouTube screen

Policjanci z Bielska-Białej pomogli rodzicom, którzy jechali do szpitala z ciężko chorym dzieckiem. Roztrzęsiony mężczyzna poinformował mundurowych, że jego syn ma ponad 41 stopni gorączki i traci przytomność.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

W niedzielę tuż po godzinie 9.00 w Bielsku-Białej na ulicy Warszawskiej policjanci z bielskiej drogówki zauważyli kierującego hyundaiem, który wjechał na skrzyżowanie przy włączonym czerwonym świetle.

Funkcjonariusze ruszyli za samochodem i zatrzymali kierującego do kontroli. Z auta wybiegł roztrzęsiony mężczyzna, który oznajmił, że jego dziecko jest ciężko chore, ma ponad 41 stopni gorączki i traci przytomność. W samochodzie siedziała młoda kobieta, która trzymała na rękach kilkumiesięcznego syna. Dziecko przestawało oddychać i miało siny kolor skóry.

Zobacz także

Policjanci bez chwili wahania podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Radiowóz przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych eskortował rodziców do placówki medycznej.

W międzyczasie policjanci skontaktowali się z oficerem dyżurnym bielskiej jednostki, który poinformował pracowników szpitala o zaistniałej sytuacji. Dzięki temu w szpitalu czekali już lekarze i ratownicy, którzy udzielili chłopcu specjalistycznej pomocy medycznej. Błyskawicznie podjęte przez policjantów działania sprawiły, że dziecku już nic nie zagraża.

RadioZET.pl/DG