Zamknij

Bielski szpital miejski zawiesił przyjęcia. ''80 zł za godzinę okazało się być zbyt niską stawką''

Redakcja
23.12.2017 09:16

Na trzy miesiące zawiesiła działalność izba przyjęć Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Bezpośrednią przyczyną jest brak lekarzy – oświadczyła w piątek dyrekcja placówki.

Bielski szpital miejski zawiesił przyjęcia. ''80 zł za godzinę okazało się być zbyt niską stawką''
fot. Pixabay

 

"80 zł za godzinę pracy lekarza specjalisty okazało się być zbyt niską stawką, czego konsekwencją jest brak jakichkolwiek ofert lekarzy w konkursie ogłoszonym na dyżury lekarskie w izbie przyjęć" – głosi oświadczenie dyrekcji opublikowane na stronie internetowej placówki. Termin zgłoszeń na konkurs minął 21 grudnia.

Dyrekcja szpitala poinformowała, że w czwartek w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej dojdzie do spotkania z medykami. Dopiero po nim można będzie przekazać informacje o dostępności do świadczeń zdrowotnych po 1 stycznia.

Placówka poinformowała zarazem, że oddział położniczy w szpitalu ma pełną obsadę lekarską. Pacjentki będą przyjmowane także po 1 stycznia.

Zobacz także

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej tworzą trzy jednostki organizacyjne: centrum onkologii, szpital ogólny m.in. z neurologią, intensywną terapią, ginekologią, położnictwem, neonatologią, kardiologią i chirurgią ogólną, a także placówka z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym i oddziałem medycyny paliatywnej.

RadioZET.pl/PAP/DG