Zamknij

Wypadek wiatrakowca koło Bielska-Białej. Są ranni

Redakcja
09.09.2018 10:28
Bielsko-Biała. Wypadek wiatrakowca, dwie osoby ranne
fot. Radio Bielsko/Facebook, Damian KLAMKA/East News

Zła pogoda była główną przyczyną lądowania w sobotę na Magurce Wilkowickiej koło Bielska-Białej wiatrakowca. Podczas manewru maszyna zahaczyła o drzewo i runęła. Niewielkie rany odniosły dwie osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Wstępne ustalenia wskazują, że pilot wiatrakowca zdecydował się na tak zwane lądowanie zapobiegawcze ze względu na panujące złe warunki atmosferyczne – padający deszcz i gęstą mgłę. W czasie tego manewru maszyna zahaczyła o drzewo, spadając na ziemię – powiedziała Elwira Jurasz, rzecznik policji w Bielsku-Białej.

Zobacz także

50-letni pilot leciał z Zakopanego do Bielska-Białej. Do wypadku doszło w pobliżu górskiej chatki na Rogaczu i schroniska na Magurce. Policjantka poinformowała, że pilot początkowo utrzymywał, iż podróżował samotnie, a odłamki maszyny raniły przypadkowo przechodzącą kobietę.

- Dopiero w czasie przesłuchania przyznał się, że lot odbywał wspólnie z 43-letnią mieszkanką Warszawy – powiedziała.

Zobacz także

Pilot i pasażerka nie doznali poważniejszych obrażeń. Mężczyzna miał ranę ciętą głowy, a kobieta nogi. Opatrzyli ich ratownicy GOPR. Poszkodowani zostali później przewiezieni do szpitala.

Wypadek wiatrakowca bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Wiatrakowce to niewielkie, lekkie statki powietrzne, które przypominają śmigłowce. Są jednak znacznie tańsze i łatwiejsze w obsłudze.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD