Zamknij
Bielsko-Biała
  • Zawaliła się ściana kamienicy w Bielsku-Białej
  • Zawaliła się ściana kamienicy w Bielsku-Białej
  • Zawaliła się ściana kamienicy w Bielsku-Białej
  • 4 Zobacz
fot. Facebook/KM PSP Bielsko-Biała

Runęła ściana jednej z kamienic na bielskiej starówce. Budynek był niezamieszkały i zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Strażacy przeszukują jednak rumowisko, akcja poszukiwawcza może potrwać kilka godzin. 

O zdarzeniu, do którego doszło po godz. 11, poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik bielskiej straży pożarnej Patrycja Pokrzywa. W dwukondygnacyjnym budynku na bielskiej starówce zawaliła się ściana od strony wewnętrznego podwórza.

Bielsko-Biała. Zawaliła się ściana kamienicy na starówce

- To był pustostan, zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Drzwi zamknięte były na łańcuch. Sprawdzamy jednak, czy ktoś nie znalazł się pod gruzami. Na miejscu jest specjalna grupa poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju - przekazała. Jak dodała, akcja poszukiwawcza może potrwać łącznie ok. 2-3 godzin. Strażacy próbowali odgruzować teren, ale ze względu na zły stan obiektu, na razie wstrzymali się z tą procedurą. 

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, policja, przedstawiciele nadzoru budowlanego oraz magistratu, w tym prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Szymon Gąsowski z biura prasowego urzędu miejskiego w Bielsku-Białej poinformował, że budynek nie należy do miasta.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (M. Szafrański)/Facebook