Zamknij

Bijatyka w Zakopanem. 25-latek walczy o życie, policja szuka sprawców

PAP
12.09.2021 17:08
bijatyka w Zakopanem
fot. Pawel Murzyn/East News/Facebook.com/tygodnikpodhalanski

W bijatyce w Zakopanem, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę, ciężko ranny został 25-latek. Sprawców pobicia szuka policja. Przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia.

W Zakopanem na Krupówkach w nocy z soboty na niedzielę doszło do bijatyki, podczas której ciężko ranny został 25-latek. Sprawców pobicia szuka policja – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Grupę osób zaatakowali nieznani mężczyźni ok. 2.00 na skrzyżowaniu Krupówek i ul. Kościuszki. Jak relacjonuje rzecznik, wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek z powiatu nowotarskiego najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę stracił przytomność. Napastnicy uciekli. 

Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci, którzy podjęli akcję ratowania życia poszkodowanego. O incydencie pisał  "Tygodnik Podhalański".

Bijatyka w Zakopanem. 25-latek w ciężkim stanie

- Ranny mężczyzna przez chwilę nie dawał oznak życia. Po chwili reanimację przejęli ratownicy z zakopiańskiego pogotowia. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Medycy określają jego stan jako poważny - zagrażający życiu. Niezwłocznie policyjne patrole prowadziły poszukiwania sprawców, a śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia – powiedział Wieczorek.

Policja o zdarzeniu powiadomiła prokuraturę. Przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu, które zabezpieczyła policja.

Słoneczny weekend przyciągnął do Zakopanego i w Tatry prawdziwe tłumy turystów. Podczas minionej nocy zakopiańscy policjanci interweniowali ponad 50 razy – byli wzywani głównie do awantur i zakłócania spokoju.

RadioZET.pl/ PAP autor: Szymon Bafia