Zamknij

Biskup chce zakazu handlu alkoholem

Redakcja
27.07.2017 15:55
Biskup chce zakazu handlu alkoholem
fot. Pexels

Przewodniczący zespołu Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości biskup Tomasz Bronikowski chce ograniczenia wysokiego spożycia alkoholu w Polsce. W jaki sposób zamierza to osiągnąć?

– Nie dostrzegamy problemów, które powoduje alkohol. Te problemy to wypadki samochodowe spowodowane przez pijanych kierowców, przemoc, nieodwracalne wady wrodzone dzieci, których matki piły alkohol podczas ciąży, zgony spowodowane chorobami wywoływanymi przez nadużywanie alkoholu, gwałty pod wpływem alkoholu, rozwody, zniszczona młodość i zniszczone życie – przyznał biskup Bronakowski w rozmowie cytowanej przez serwis dlahandlu.pl.

Biskup Tomasz Bronikowski chce ograniczenia dostępu do trunków. Jego zdaniem powinny one zniknąć ze stacji benzynowych i sklepów nocnych. Chce też ograniczenia reklamy trunków wyskokowych.

- Trzeba całkowicie zakazać reklamy alkoholu oraz ograniczyć jego fizyczną i ekonomiczną dostępność, np. poprzez zakaz handlu alkoholem na stacjach paliw czy w sklepach nocnych – można przeczytać wypowiedź biskupa na portalspozywczy.pl

Rozwiązaniem proponowanym przez Bronikowskiego jest więc całkowity zakaz reklamy alkoholu i zakaz sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benzynowych czy w sklepach nocnych. Czy ten pomysł wejdzie w życie? Zdecydowanie za wcześnie jeszcze na takie wnioski.

Warto przypomnieć, że 2017 został w Polsce „rokiem troski o trzeźwość narodu".

RadioZET.pl/SI/dlahandlu.pl/portalspozywczy.pl