Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny atak na biura poselskie polityków PiS

02.01.2018 07:25
xxx wiadomosci

Kolejne akty wandalizmu wymierzone w biura polityków PiS. To już plaga!

Kolejny atak na biura poselskie polityków PiS fot. Twitter

Ataki na biura posłów PIS

Zniszczone zostały drzwi biura poselskiego Łukasza Schreibera (PiS) oraz europosła Kosmy Złotowskiego w Nakle nad Notecią. W biurze posła PiS Pawła Lisieckiego oraz europosła Zdzisława Krasnodębskiego w Warszawie zamki zaklejono nieznaną substancją.

„Nowy rok, ale niestety stare praktyki sympatyków totalnej opozycji. Kolejne już biuro poselskie posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego i moje zaatakowane. Po Bydgoszczy teraz Nakło nad Notecią" – napisał Schreiber na Twitterze.

Na załączonych zdjęciach widać napis: „Macie krew na rękach. Piotr Szczęsny zginął przez was!”.

Do podobnego aktu wandalizmu doszło w Warszawie. Rzecznik prasowy dzielnicy Praga-Południe Karol Szyszko poinformował zaledwie kilka dni temu w mediach społecznościowych, że w biurze poselskim Pawła Lisieckiego (PiS) i europosła Zdzisława Krasnodębskiego doszło do ataku wandali. „Zamki zostały zaklejone nieznaną substancją i trzeba było je wywiercić. Wstyd! Mam nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani" – napisał Szyszko.

To nie pierwszy incydent tego rodzaju. W połowie grudnia 2017 roku drzwi biura poselskiego minister Beaty Kempy w Sycowie zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone. Podejrzany o podpalenie Sebastian K. został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał zarzuty o charakterze terrorystycznym. Grozi mu do 15 lat więzienia. 

RadioZET.pl/SI

Oceń