Błaszczak: Polityka rządu PiS gwarantuje Polsce bezpieczeństwo

Redakcja
24.03.2017 22:10
Mariusz Błaszczak
fot. Radio ZET

Polityka rządu PiS wobec imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz modernizacja służb mundurowych i uchwalenie ustawy antyterrorystycznej gwarantuje Polsce bezpieczeństwo - powiedział w piątek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, odnosząc się do środowego zamachu terrorystycznego w Londynie.

- Bezpieczeństwo gwarantuje nam nasza polityka rządu PiS, odmienna od polityki naszych poprzedników. Przypomnę - nasi poprzednicy otworzyli granice naszego kraju właśnie na imigrantów z Afryki, Bliskiego Wschodu i z Azji. My powiedzieliśmy, że to jest złe rozwiązanie, to jest rozwiązanie, które przynosi tragiczne rezultaty na zachodzie Europy - powiedział Błaszczak, który był gościem TVP. Podkreślił, że polski rząd nie zgodzi się na przymusowe rozmieszczanie uchodźców w krajach UE.
- Odkąd zostałem ministrem spraw wewnętrznych i administracji, mówię wprost moim partnerom podczas posiedzeń Rady Unii Europejskiej, ministrów SWiA i przedstawicielom Komisji Europejskiej, szczególnie komisarzowi ds. migracji panu Dimitrisowi Awramopulosowi, że to rozwiązanie jest złym rozwiązaniem - dodał minister.
Zdaniem Błaszczaka to rozwiązanie "przyciąga kolejne fale emigracji" i "służy handlarzom ludzi, którzy (...) zarabiają olbrzymie pieniądze na szmuglowaniu, na przemycaniu ludzi z Afryki czy z Azji do Europy". Jak mówił minister, "to jest problem stworzony przez Niemcy, przez kanclerz Niemiec, przez Angelę Merkel", która w 2015 r. otworzyła granice dla imigrantów.

RadioZET.pl/PAP/MaAl