Zamknij

Błaszczak: bezpieczeństwo jest wielką wartością, o którą musimy dbać

Redakcja
21.12.2017 19:33
Błaszczak: bezpieczeństwo jest wielką wartością, o którą musimy dbać
fot. Archiwum RadioZET.pl

Bezpieczeństwo jest wielką wartością, o którą musimy dbać na co dzień – mówił w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas spotkania z funkcjonariuszami straży pożarnej, policji i straży granicznej w Częstochowie.

Zagłosuj

Czujesz się w Polsce bezpiecznie?

Liczba głosów:

Błaszczak zapewniał, że jego zadaniem, jako szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji, jest stworzenie odpowiednich warunków dla służb. – Stąd 9,2 mld zł na cztery lata, które są przeznaczone na infrastrukturę, na nowoczesny sprzęt i na podwyżki dla funkcjonariuszy, dlatego że ci, którzy stoją na straży bezpieczeństwa Polski i Polaków, muszą być godnie wynagradzani, stąd ten program, który rząd PiS przyjął i realizuje już od roku 2017 – mówił szef resortu.

Bezpieczeństwo ponad wszystkim

Szef MSZ podczas uroczystości w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej szef MSWiA złożył wszystkim funkcjonariuszom świąteczne życzenia i podziękował za ich służbę. – Bardzo jestem z tego dumny, cieszę się, że państwo służycie, pomagacie innym. To jest istotą waszej służby, pomoc świadczona innym – mówił minister.

Majowy pożar w Białymstoku

Podczas spotkania minister wspomniał o strażakach, którzy zginęli w maju podczas gaszenia pożaru. – Największe nieszczęście spotkało nas w maju, kiedy w pożarze budynku magazynowego, gdzie była hurtownia kwiatów w Białymstoku, zginęło dwóch naszych kolegów strażaków. Mieli 26 i 29 lat, obaj osierocili swoje dzieci. To było dla nas największe nieszczęście – zapewniał polityk PiS.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/PAP/strz