Zamknij

Błaszczak docina Dudzie za weto: W kampanii zobowiązał się do reformy sądownictwa, więc czekamy aż to wykona

Redakcja
27.07.2017 20:18
Mariusz Błaszczak
fot. East News

- My w odróżnieniu do naszych poprzedników nasze zobowiązania wypełniamy, wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany i zrobimy wszystko, by tak się stało - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- Konsekwentnie wypełniamy nasze zobowiązania wyborcze, w odróżnieniu od naszych poprzedników. Wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany i zrobimy wszystko, by tak się stało - oświadczył Błaszczak w TV Trwam.

Zagłosuj

Czy polskie sądy wymagają reformy?

Liczba głosów:

- W kampanii prezydenckiej Andrzej Duda również mówił o tym zobowiązaniu, więc czekamy, że to zobowiązanie też zostanie wykonane - dodał szef MSWiA.

Błaszczak podkreślił, że PiS w kampanii wyborczej obiecywał też zwiększyć bezpieczeństwo obywateli. Dlatego - mówił - rząd Beaty Szydło przystąpił do modernizacji służb mundurowych w trzech krokach. Pierwszy z nich to odbudowanie infrastruktury - czyli odtwarzanie posterunków policji, także w małych miejscowościach, drugi - zapewnienie sprzętu dla staży pożarnej i straży granicznej. Trzeci krok - mówił Błaszczak - to podwyżki dla służb mundurowych.

RadioZET.pl/tvtrwam/maal