Zamknij

Błaszczak o Marszu Równości: Parada sodomitów

Redakcja
13.08.2018 14:49
Błaszczak o Marszu Równości: Parada sodomitów
fot. Tomasz Jastrzębowski/EastNews

W sobotę w Poznaniu odbył się kolejny już Marsz Równości, tym razem po raz pierwszy pod patronatem prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka. Wydarzenie zostało ostro skrytykowane przez szefa MON Mariusza Błaszczaka. W programie „Rozmowy Niedokończone” w TV Trwam Błaszczak nazwał je „kolejną paradą sodomitów”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– W Poznaniu mieliśmy teraz do czynienia z takim zdarzeniem, że (red. – odbyła się) kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych – powiedział Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla TV Trwam.

Zobacz także

W piątek na ulice Poznania wyjechało 180 tramwajów ozdobionych w tęczowe flagi. Jeden z motorniczych kategorycznie odmówił jednak prowadzenia tramwaju, jeżeli chorągiewki nie znikną. W konsekwencji MPK, tłumacząc się negatywnymi komentarzami zarówno motorniczych, jak i pasażerów, podjęło decyzję, że w sobotę, w dniu marszu, tramwaje wyjadą na ulicę już bez chorągiewek.

– To świadczy o tym, że jednak w narodzie polskim jest pewność tego, że to wszystko, co jest skonstruowane po Bożemu, to jest normalne. A jeżeli ktoś próbuje nam narzucić coś, co normalne nie jest, to wtedy spotyka się z oporem – ocenił Błaszczak.

Według szefa MON samorządy powinny zajmować się sprawami ważnymi dla lokalnych społeczności, a nie „ideologią”. - Oczywiście to wszystko zależy od włodarza danego miasta – dodał.

RadioZet.pl/bm