Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Policjanci będą cię nagrywać mundurem. Ruszają pierwsze patrole policji wyposażone w kamery

Redakcja
18.12.2017 14:24
Policjanci będą cię nagrywać mundurem. Ruszają pierwsze patrole policji wyposażone w kamery
fot. PAP

Rusza pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach; jako pierwsi wyposażeni w urządzenia rejestrujące dźwięk i obraz zostaną policjanci z trzech garnizonów: stołecznego, dolnośląskiego i podlaskiego - poinformował w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- To jest dla mnie symbol modernizacji służb mundurowych. Jak państwo wiecie, od początku tego roku obowiązuje ustawa - Program modernizacji służb mundurowych. To są konkretne pieniądze - 9 mld 200 mln zł dla służb, nadzorowanych przez MSWiA w ciągu czterech lat, przeznaczonych na infrastrukturę - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej szef MSWiA.

Jak zaznaczył, po zakończeniu konferencji, na ulice Warszawy wyruszą pierwsze patrole wyposażone w kamery rejestrujące przebieg interwencji funkcjonariuszy.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Odnosząc się do zapewnienia bezpieczeństwa w okresie świątecznym, Błaszczak poinformował, że na ulicach polskich miast będzie w tym czasie o 30 proc. więcej patroli, a służbę pełnić 4 tys. policjantów na dobę.

- Zwróciłem się do komendantów o to, żeby podkreślali, że oczekujemy od policjantów postawy pomocy wobec ludzi. Chodzi o to, żeby policjanci zareagowali zawsze wtedy, kiedy dzieje się coś złego - zaapelował Błaszczak.

RadioZET.pl/pap/maal