Błaszczak chwali się darem przewidywania: Mieliśmy rację nie popierając Tuska

Redakcja
20.11.2017 15:37
Błaszczak o Tusku
fot. Agencja Gazeta

Wypowiedź Donalda Tuska na temat Polski pokazuje, że rząd miał rację nie popierając go na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej; widać, że łamie podstawowe zasady unijne i nie jest bezstronny - ocenił szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk napisał w niedzielę na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z wpisem Tuska?

Liczba głosów:

Szef MSWiA powiedział dziennikarzom, że Tusk "po raz kolejny szkodzi Polsce tego rodzaju wpisami".

- Może to wynikać z wielu przyczyn. Być może z tego, że został tak powitany przez opinię publiczną 11 listopada kiedy składał wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Głos ludu odezwał się wtedy i to był głos ewidentnie nieprzychylny dla Donald Tuska (niektórzy uczestnicy uroczystości powitali Tuska buczeniem i gwizdami - PAP) - powiedział Błaszczak.

Zobacz także

W jego ocenie szef Rady Europejskiej odnosi porażki - Brexit i kryzys migracyjny. - Bezdyskusyjne jest to, że polski rząd miał rację nie popierając Donalda Tuska na kolejną kadencję, bo widać, że łamie podstawowe zasady unijne. Nie jest bezstronny - podkreślił szef MSWiA.

RadioZET.pl/pap/maal