Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bochenek: Dziś konferencja szefa MSWiA ws. wypadku premier

11.02.2017 10:25
xxx wiadomosci

Jeszcze w sobotę odbędzie się  konferencja szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i jego zastępcy Jarosława Zielińskiego, któremu bezpośrednio podlega BOR, na temat wypadku premier Beaty Szydło - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Błaszczak fot. Stanisław Kowalczuk/East News

- Wczoraj spotkało się również tutaj w kancelarii premiera, z inicjatywy szefowej kancelarii pani Beaty Kempy, kierownictwo kancelarii po to, by przedyskutować zaistniałą sytuację i przeanalizować okoliczności wypadku - poinformował Bochenek na sobotniej konferencji prasowej.

Poinformował, że w tym spotkaniu wzięli udział również szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele BOR i policji.

Dodał, że w kwestii pytań dotyczących sposobu działania Biura Ochrony Rządu w kwestii wyjaśniania okoliczności wypadku, wyjaśnień udzieli jeszcze w sobotę szef MSWiA. - Dzisiaj będzie na pewno konferencja ministra Mariusza Błaszczaka i jego zastępcy wiceministra pana Jarosława Zielińskiego, któremu bezpośrednio podlega BOR - powiedział Bochenek.

Rzecznik rządu wyraził nadzieję, że w czasie tej konferencji ministrowie wyjaśnią wszystkie okoliczności zdarzenia.

Jak podało na Twitterze MSWiA konferencja odbędzie się o godz. 14.

Premier w piątek wieczorem została przetransportowana śmigłowcem do WIM w Warszawie po wypadku rządowej kolumny trzech samochodów w Oświęcimiu i badaniach, które przeszła  w tamtejszym szpitalu. Obrażenia obnieśli również dwaj funkcjonariusze BOR. Jeden z nich również został przetransportowany do Warszawy.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń