Bochenek o kolizji Kownackiego: Wypadki się zdarzały i będą się zdarzać

Redakcja
30.03.2017 07:08
Bochenek o kolizji Kownackiego: Wypadki się zdarzały i będą się zdarzać
fot. East News

Wszelkie tego typu sprawy są analizowane, należy im się przyglądać i wyciągać wnioski –- mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany, czy środowa kolizja z udziałem auta, którym jechał wiceszef MON, daje asumpt do jakichś wniosków ws. transportu VIP-ów.

Do stłuczki doszło przed południem na skrzyżowaniu ul. Ludnej i Wioślarskiej. Nikomu nic się nie stało. Żołnierz, który kierował limuzyną wiceszefa MON Bartosza Kownackiego, gdy ta zderzyła się z innym autem na warszawskim Powiślu, został ukarany mandatem.

Zagłosuj

Czy politycy jeżdżą niebezpiecznie?

Liczba głosów:

- Zawsze takie sprawy należy analizować, przyglądać im się i wyciągać wnioski. Z pokorą podchodzimy do wszelkich tego typu zdarzeń. Natomiast  wszyscy doskonale wiemy, że wypadki się zdarzają i to była jedna z takich właśnie codziennych kolizji, których na ulicach polskich miast mamy przecież setki, o ile nie tysiące - powiedział rzecznik rządu odpowiadając na wieczornym briefingu na pytania dziennikarzy.

Dopytywany, czy premier Beata Szydło nie jest zaniepokojona nawarstwieniem się tego typu zdarzeń w krótkim czasie, odpowiedział, że gdyby przeanalizować wypadki komunikacyjne, do których dochodziło na przestrzeni lat z udziałem również najważniejszych osób w państwie, to - jak mówił - w poprzednich latach takich zdarzeń mieliśmy całkiem sporo.

Zobacz także

Bochenek dodał, że wypadki się zdarzały i pewnie będą się zdarzały. - Aczkolwiek wolelibyśmy oczywiście ich unikać, bo przecież nikt nie jeździ po polskich drogach, by powodować jakiekolwiek kolizje. Z pokorą oczywiście do tego podochodzimy, nikt się nie cieszy, że takie zdarzenia mają miejsce, staramy się z tego wyciągać wnioski, ale nikt z nas przecież nie jest w stanie przewidzieć każdej sytuacji na drodze - powiedział rzecznik rządu.

RadioZET.pl/PAP/MaAl