Zamknij

Duda: w roku stulecia niepodległości powinniśmy pokazywać lokalnych bohaterów

Redakcja
27.02.2018 20:54
Andrzej Duda w Bochni
fot. PAP

Chciałbym, żeby rok stulecia odzyskania niepodległości był rokiem, w którym pokażemy naszych lokalnych bohaterów; żebyście poczuli, że niepodległość nie została przyniesiona z zewnątrz, tylko że sami ją przynieśliśmy - mówił w Bochni prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach 765. rocznicy lokacji królewsko-górniczego miasta Bochni, gdzie z rąk burmistrza odebrał klucze do bram miasta i odniósł się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Spotkanie z mieszkańcami Bochni

Po uroczystościach w kopalni, na spotkaniu z mieszkańcami, Andrzej Duda podkreślał historyczne znaczenie Bochni dla budowy potencjału Rzeczypospolitej, a także związany z tym miastem "etos ciężkiej pracy".

Klucze do bram miasta

Jak twierdzi prezydent, etos ten powodował, że "Bochnia nawet po kryzysach, po trudnych latach wracała i odnosiła sukces". – To właśnie on prowadził do tego, że bochnianie zawsze stawali w obronie Rzeczypospolitej i dla odrodzenia Rzeczypospolitej – komentował Andrzej Duda, który odniósł się do zbliżających się obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Obchody stulecia odzyskania niepodległości

Zdaniem głowy państwa 2018 r. będzie rokiem szczególnie ważnym dla Polaków. – Chciałbym, aby tutaj, w naszych małych ojczyznach, był rokiem, gdzie pokażemy naszych lokalnych bohaterów, tych, którzy tutaj zabiegali o niepodległość, tych, którzy stąd szli do legionów marszałka Józefa Piłsudskiego, tych właśnie, którzy tę niepodległość przynieśli, a często oddali za nią życie – mówił do mieszkańców Bochni prezydent RP.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz