Zamknij

Bohdan Gadomski został zamordowany? Szokujące doniesienia

03.08.2020 15:07
Bohdan Gadomski
fot. East News/DZIENNIK LODZKI

Bohdan Gadomski zmarł w marcu 2020 roku. Przyczyny śmierci dziennikarza nie zostały ujawnione. Do szokujących informacji dotarli dziennikarze TVP. Czy Gadomski został zamordowany?

Bohdan Gadomski zmarł 24 marca 2020 roku. Jednak opinia publiczna o śmierci dziennikarza dowiedziała się na początku kwietnia, kiedy ta informacja trafiła na oficjalne konto na Facebooku Gadomskiego.

Bohdan Gadomski nie żyje

Jak się okazało, posty, które pojawiały się po śmierci Gadomskiego na jego koncie na Facebooku, były publikowane przez jego przyjaciela ukraińskiego pochodzenia. To on także pojawił się przy łóżku dziennikarza kilka dni przed jego śmiercią.

Zobacz także

Przyczyny śmierci redaktora nie były znane, jednak w mediach pojawiały się nowe informacje. Z konta Bohdana Gadomskiego miały zniknąć oszczędności, a w jego śmierć mogły być zamieszane osoby trzecie. Wcześniej — pod koniec 2019 roku stan zdrowia dziennikarza znacznie się pogorszył. Gadomski przeszedł zawał serca, chorował także na cukrzycę. Do szpitala trafił on w lutym, gdzie zmarł miesiąc później.

Zobacz także

Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi w komunikacie wysłanym portalowi plejada.pl poinformował, że okoliczności śmierci Bohdana Gadomskiego wyjaśnia prokuratura. "Okoliczności śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna. O zgonie 70-latka powiadomił szpital, zwracając się o zbadanie sprawy. Mężczyzna do 6 marca 2020 roku przebywał w jednym z łódzkich szpitali, gdzie trafił w końcu lutego" - przekazał rzecznik prasowy.

Po wypisaniu, że szpitala udał się do domu zaprzyjaźnionych osób, które sprawowały nad nim opiekę. 8 marca 2020 roku rano wezwano tam pogotowie, w związku z utratą przytomności. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie 24 marca 2020, nie odzyskawszy przytomności, zmarł. Ciało zabezpieczone zostało do dyspozycji prokuratury. Śledztwo trwa, jest jeszcze zbyt wcześnie, by wyciągać wnioski. Na obecnym etapie z uwagi na dobro postępowania nie przekazujemy bliższych informacji.

- dodał Kopania.

Bohdan Gadomski został zamordowany?

Przyczyny śmierci próbowali także ustalić dziennikarze TVP. W programie "Alarm!" ujawnili wstrząsające informacje". W reportażu poinformowano, że "do śmierci nie doszło z przyczyn naturalnych". Informację tę potwierdził Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Przyczyną śmierci Bohdana G. było uszkodzenie środkowego układu nerwowego, będącego konsekwencją zaaplikowania zbyt dużej dawki insuliny. Naszą rolą jest obecnie ustalenie, w jakich okolicznościach zbyt duża dawka insuliny została podana. Mamy w tym zakresie kilka hipotez

Reporterzy programu "Alarm!" ustalili także, że insulina nie była podawana specjalistycznym sprzętem, który nie dopuściłby do przedawkowania. Gadowskiemu insulinę podawano strzykawką. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zobacz także

W mojej ocenie doszło prawdopodobnie do zabójstwa

- powiedział w programie "Alarm!" detektyw Bartosz Weremczuk. Został on wynajęty przez znajomych Bohdana Gadomskiego.

RadioZET.pl/plejada.pl/Alarm!