Bójka o darmowe książki. Ludzie wyrywali je sobie z rąk. Jest jedno ale! [WIDEO]

Redakcja
12.11.2017 09:56
Bójka o darmowe książki. Ludzie wyrywali je sobie z rąk. Jest jedno ale! [WIDEO]
fot. screen/Facebook

Walki o robota kuchennego, karpia, czy wino. To smutna, zakupowa tradycja w wielu polskich supermarketach. Tym razem pole bitwy znajdowało się w jednej z warszawskich... księgarni! O co w tym wszystkim chodzi? 

Zagłosuj

Ile przeczytałeś/aś książek w 2017 roku?

Liczba głosów:

W mediach społecznościowych na profilu Czytaj PL opublikowano nagranie, na którym możemy zaobserwować dantejskie sceny. Ludzie wciskają się pod automatycznie podnoszoną bramę i wbiegają do księgarni, w której rozdawane są darmowe książki. Wszystkiemu towarzyszy krzyk i szarpanina. - Panie, to nie są karpie do cholery! – krzyczy jedna z kobiet.

Na szczęście filmik to ustawka i część promocyjnej kampanii stworzonej przez twórców akcji Czytaj PL, największej akcji promującej czytelnictwo w Polsce. ''W ponad 500 miastach i mniejszych miejscowościach na terenie nie tylko naszego kraju, ale również za granicą, pojawiło się 7 tysięcy darmowych wypożyczalni e-booków. Można je znaleźć między innymi na przystankach autobusowych, w restauracjach i szkołach. W tegorocznej akcji znalazło się 12 książek, a 6 z nich można nie tylko czytać, ale również słuchać w formie audiobooków. Wśród nich znalazły się książki 5 zagranicznych pisarzy i 7 polskich – do wyboru są między innymi kryminał, zbiór opowiadań, poradnik i reportaż'' - informują twórcy Czytaj PL. Kreatywności nie można im odmówić. 

RadioZET.pl/Czytaj PL/DG