Zamknij

Bójka w Kauflandzie. Mężczyzna bez maseczki uderzył kobietę pięścią

18.04.2021 18:24
Bójka w Kauflandzie
fot. Twitter.com

W Kauflandzie w Lesznie kobieta miała zwrócić uwagę mężczyźnie na brak maseczki. Po wymianie zdań kobieta została uderzona tak mocno, że upadła na ziemię. W sprawie interweniowała policja.

Do zdarzenia miało dojść w ubiegłą sobotę w jednym z marketów Kaufland w Lesznie (Wielkopolskie). Sprawę opisały w ten weekend lokalne media. W mediach społecznościowych opublikowano także nagranie z momentu zdarzenia.

Bójka w Kauflandzie w Lesznie. Mężczyzna bez maseczki uderzył kobietę pięścią

Na nagraniu widać, jak między kobietą a mężczyzną dochodzi do wymiany zdań, a później wymiany ciosów. W konsekwencji kobieta uderzona przez mężczyznę osuwa się na ziemię. Sprzeczka – jak sugerują lokalne media i internauci – mogła dotyczyć tego, że mężczyzna nie miał założonej maseczki. Kobieta właśnie na ten fakt miała mu zwrócić uwagę.

Po tym, jak kobieta osunęła się na ziemię, nie widać, by otrzymała jakąkolwiek pomoc od kasjerów, czy ochrony sklepu. Mężczyzna natomiast pochylił się przez chwilę nad nią, w geście sugerującym pomoc przy wstaniu z ziemi, po czym wrócił do pakowania zakupów.

W sprawie miała interweniować policja. Cytowana przez lokalne media oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka podała, że funkcjonariusze na miejscu wylegitymowali wszystkich uczestników zdarzenia, zabezpieczono także monitoring. Sprawa trafiła do leszczyńskiej prokuratury, która prowadzi dalsze czynności. 

RadioZET.pl/PAP

C