Zamknij

Mężczyzna wszedł do stawu. Strażacy znaleźli jego zwłoki

PAP
03.07.2022 07:49
W stawie utonął mężczyzna
fot. Pawel Wodzynski/East News (ilustracyjne)

Nie udało się uratować życia mężczyzny, który w sobotę wieczorem wszedł do stawu w miejscowości Bolesławiec w powiecie poznańskim (woj. wielkopolskie). Z wody wyciągnęli go strażacy.

Jak poinformował w niedzielę PAP oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło w sobotę późnym wieczorem. W działaniach poszukiwawczych wzięła udział m.in. grupa wodno-nurkowa.

Po wyciągnięciu z wody osoby w wieku około 30 lat strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego. Ostatecznie mężczyzny nie udało się uratować. 

30-latek utonął w stawie

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą. Przypominają, by kąpać się na kąpieliskach strzeżonych, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Nie przeceniajmy swoich możliwości. Brawura i chęć popisania się przed innymi może zakończyć się tragedią" - przypominają policjanci i dodają, żeby nie wchodzić do wody po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od 1 kwietnia policja odnotowała już ponad 144 utonięcia. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Rafał Pogrzebny

C