Zamknij

Zabił 3-letnie dziecko i jego matkę. Sebastian R. usłyszał zarzuty

Redakcja
23.02.2019 14:40
Zabił 3-letnie dziecko i jego matkę. Sebastian R. usłyszał zarzuty
fot. Google Maps

Zarzut podwójnego zabójstwa usłyszał zabójca własnego 3-letniego dziecka i jego matki. Przyznał się do obu czynów. Sąd zastosował trzymiesięczny, tymczasowy areszt dla Sebastiana R., który postrzelony przez policjantów przebywa w szpitalu.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna nad ranem w piątek zabił nożem własne 3-letnie dziecko i jego ciało wyrzucił przez okno. Zamordował też matkę dziecka - swoją konkubentkę. Interweniujących policjantów również atakował nożem, dlatego został postrzelony.

Bolesławiec: dziecko i matka nie żyją. Zarzuty dla 32-latka

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski poinformował w sobotę PAP, że Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował wobec Sebastiana R. trzymiesięczny areszt.

Posiedzenie aresztowe sądu odbyło się w szpitalu, gdzie podejrzany przebywa po operacji. Sebastian R. zostanie teraz przewieziony do aresztu w Bydgoszczy, gdzie znajduje się szpitalny oddział chirurgiczny. Podejrzany przyznał się do popełnienia obu zabójstw i złożył wyjaśnienia - powiedział prok. Czułowski.

Dodał, że na tym etapie śledztwa szczegóły zeznań nie mogą zostać ujawnione, ale „wyjaśnienia są tożsame z ustaleniami, które wcześniej poczynili śledczy w tej sprawie”.

Do tej rodzinnej tragedii doszło w piątek nad ranem w Bolesławcu (Dolnośląskie) w bloku przy ul. Kilińskiego.

Zbudzeni krzykami na klatce schodowej sąsiedzi wezwali policję. Funkcjonariusze znaleźli na schodach 32-letnią kobietę, która miała liczne rany kłute. Nie udało się jej uratować pomimo prób reanimacji. Gdy weszli do mieszkania wskazanego przez sąsiadów, Sebastian R. zaatakował policjantów nożem, dlatego użyli oni broni służbowej. Postrzelili niegroźnie napastnika w brzuch. 

Zobacz także

Nożownik trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. 30-letni Sebastian R. zabił nie tylko swą konkubinę, ale również swego 3-letniego syna. Ciało dziecka z ranami kłutymi znaleziono pod blokiem. Zostało wyrzucone przez okno z drugiego piętra.

W poniedziałek odbędą się sekcje zwłok, dzięki którym biegli ustalą dokładnie obrażenia obu ofiar i przyczyny śmierci.

CZYTAJ TAKŻE: Bolesławiec. Nie żyje dziecko i matka. Kulisy morderstwa

RadioZET.pl/PAP/DG