Zamknij

Bon turystyczny. Od kiedy można nim płacić?

27.07.2020 14:49
Mazury
fot. East News/Anna Golaszewska

Bon turystyczny. Już od soboty, 1 sierpnia 2020 roku rodzice będą mogli z niego skorzystać. Aby zapłacić bonem turystycznym, wymagane jest posiadanie konta na platformie usług elektronicznych ZUS.

Prawie półtora tysiąca firm zarejestrowało się już w programie  Polski Bon Turystyczny — informuje reporter Radio ZET, Mateusz Szkudlarek. Hotele, pensjonaty, czy też gospodarstwa agroturystyczne trafią na listę Polskiej Organizacji Turystycznej, z której rodzice będą mogli wybrać miejsce, w którym wydadzą swój bon turystyczny.

Bon turystyczny. Jak nim zapłacić?

Bon turystyczny to 500 złotych na każde dziecko, które można wydać na wakacje w Polsce. Płatność możliwa jest już od najbliższej soboty. Jak to zrobić?

By skorzystać z bonu, rodzice muszą mieć konto na platformie usług elektronicznych ZUS. Takie konto można założyć na przykład przez bankowość elektroniczną. Po zalogowaniu się do systemu ZUS, od nocy z piątku na sobotę będzie można już aktywować bon

- powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Monika Kiełczyńska z ZUS-u.

Zobacz także

Po aktywacji rodzice otrzymają specjalny kod z numerem bonu - to są wirtualne pieniądze, którymi można zapłacić np. za hotel. 

Bon turystyczny. ZUS uruchomił całodobową infolinię

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) uruchomił całodobową infolinię dotyczącą bonu turystycznego pod numerem: 22 11 22 111. Konsultanci odebrali do tej pory ponad 6 tysięcy połączeń. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać na adres e-mail bon@zus.pl.

Zobacz także

Na infolinię mogą dzwonić osoby prywatne, które chcą skorzystać z bonu turystycznego oraz podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu. Konsultanci wyjaśniają wszelkie wątpliwości dotyczące bonu turystycznego. 

RadioZET.pl/PAP