Zamknij

Bon turystyczny nie zadziałał tysiącom rodzin. "Usprawniamy proces"

07.09.2020 07:58
Bon turystyczny
fot. Jakub Kaminski/East News

Już 20 tysięcy skarg na niemożliwość skorzystania z bonu turystycznego wpłynęło do Polskiej Organizacji Turystycznej – podaje dziś „Rzeczpospolita”. POT wyjaśnia, że system jest cały czas udoskonalany, a opóźnienia mogą wynikać z przepływu baz danych między ZUS, resortem rodziny i organizacją turystyczną.

Bon turystyczny nie zadziałał u co najmniej 20 tysięcy Polaków – wynika z analizy „Rzeczpospolitej”. Tyle razy rodzice składali skargę na niemożliwość skorzystania z bonu w czasie minionych wakacji.

Chcąc zapłacić bonem bezradnie rozkładali ręce. Jak podaje „Rz”, funkcja nie zadziałała, m. in. na wczasach w Łebie. - Dzwoniłem wielokrotnie na specjalną infolinię Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W końcu udało mi się połączyć z konsultantem. Dowiedziałem się, że muszę złożyć odwołanie – tłumaczył dziennikowi czytelnik.

Bon turystyczny nie działa? Tysiące skarg

Podobnych historii, które pojawiają się też w sieci, jest więcej. Problem jest znany w ZUS i Polskiej Organizacji Turystycznej. W tej drugiej tłumaczą problemy… szybkością wdrożenia bonu w czasie wakacji. Przypomnijmy, była to jedna z czołowych obietnic w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, ubiegającego się o prezydencką reelekcję.

Zobacz także

Zależało nam na uruchomieniu programu od 1 sierpnia. Przy tak szybkim tempie wdrażania systemu na początkowym etapie mogły wystąpić problemy, głównie związane z wczytaniem bazy danych przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do ZUS. Na podstawie tej bazy przyznawane są bony

– wyjaśniał „Rzeczpospolitej” Grzegorz Cendrowski z POT.

Zobacz także

 Pytany o rozwiązanie podobnych problemów komentował, że "analizujemy uwagi beneficjentów programu i usprawniamy proces przyznawania bonów". Wszystkim, którym nie działa dziś bon turystyczny, a którzy nie chcą czekać na usprawnienie systemu, pozostaje ścieżka z odwołaniem…

RadioZET.pl/Rp.pl