Zamknij

Rodzina spod Częstochowy zamordowana. Policja publikuje zdjęcie podejrzanego

10.07.2021 11:20

Ciała trzech osób znaleźli policjanci w domu jednorodzinnym w miejscowości Borowce pod Częstochową. Śledczy ustalili wstępnie, że zostali zastrzeleni. Ofiary to 44-letni rodzice oraz ich 17-letni syn. Podejrzany o zabójstwo jest 52-letni Jacek Jaworek, który należy do rodziny ofiar. Policja opublikowała jego personalia i wizerunek.

Poszukiwany Jacek Jaworek
fot. Policja w Częstochowie

W miejscowości Borowce pod Częstochową zamordowano trzyosobową rodzinę. Nie żyją 44-letni rodzice i ich 17-letni syn.

"Wstępne oględziny wskazują, że trzyosobowa rodzina z miejscowości Borowce pod Częstochową zginęła od strzałów z broni palnej" - potwierdziła częstochowska prokuratura. O zabójstwo podejrzewany jest 52-letni Jacek Jaworek, który należy do rodziny ofiar - wynika z informacji częstochowskiej policji, która opublikowała w sobotę personalia i wizerunek poszukiwanego.

Borowce. Zamordowano rodzinę pod Częstochową. Jacek Jaworek poszukiwany

"Częstochowscy policjanci, na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie, poszukują Jacka Jaworka, 52-letniego mieszkańca Częstochowy, podejrzanego o zabójstwo trzech osób" - poinformowała częstochowska policja na swojej stronie internetowej, apelując o informacje dotyczące miejsca pobytu poszukiwanego. "Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112" - podała policja.

Jak poinformował prokurator Tomasz Ozimek, poszukiwany należy do rodziny ofiar - od pewnego czasu mieszkał z nimi w domu w miejscowości Borowce w powiecie częstochowskim.
Śledczy nie mają na razie bliższych informacji na temat okoliczności tragedii i potencjalnego motywu zbrodni. Prawdopodobnie w domu doszło do rodzinnej awantury - po północy na miejsce wezwano policjantów, którzy odnaleźli zwłoki trojga zamordowanych domowników. Po zabójstwie prawdopodobny sprawca opuścił dom.

Podejrzany Jacek Jaworek
fot. Policja w Częstochowie

Jak informował wcześniej mł. asp. Kamil Sowiński z zespołu prasowego częstochowskiej policji, w nocy z piątku na sobotę, 46 minut po północy, policjanci otrzymali informację o awanturze w domu w miejscowości Borowce w gminie Dąbrowa Zielona. Na miejscu ujawnili ciała trzech osób: 44-letniego mężczyzny, kobiety w podobnym wieku oraz ich 17-letniego syna.

RadioZET.pl/oprac. AK