Boty w kampanii Dudy? Prezydent zabrał głos

Redakcja
15.09.2018 22:02
Boty w kampanii Dudy? Prezydent zabrał głos
fot. A.Sniezko/EastNews

Umowa, do której w PKW dotarli dziennikarze Radia ZET i Gazety Wyborczej, wskazuje wyraźnie, że w kampanii Dudy wykorzystano boty, czyli fałszywe konta w internecie. Informacjom tym zaprzeczały osoby z otoczenia Andrzeja Dudy. Dziś odniósł się do sprawy sam prezydent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W PKW w dokumentacji złożonej do sprawozdania finansowego znajduje się umowa wraz z załącznikami, które zawierają dokładne wyliczenie i wycenę kilku tysięcy “automatycznych komentarzy”, które w internecie miała zamieścić wynajęta przez sztab kandydata PiS firma z Warszawy. Zobowiązała się do tego, żeby co miesiąc zajmować się tysiącem wątków i dokonywać 5 tysięcy wpisów automatycznych. Pod umową znajduje się pieczęć i podpis pełnomocnika finansowego komitetu wyborczego.

Zobacz także

Informacjom tym zaprzeczył rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. – Nie podejmowano żadnych nieetycznych działań w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy – zapewnił.

Na Twitterze informacje te skomentował także sam prezydent Andrzej Duda. "Typowy fake news. Ale mogę Wam ujawnić mój kampanijny sekret. Pomogły mi Autoboty. Słuchałem tego codziennie i wielu ludziom też się podobało" - napisał na Twitterze prezydent, zamieszczając link do piosenki.

RadioZET.pl/BM