Zamknij

Boty w kampanii Dudy? Schetyna: nie można tego tak zostawić

Redakcja
17.09.2018 14:42
Boty w kampanii Dudy? Schetyna: nie można tego tak zostawić
fot. RadioZET

- Będziemy domagać się informacji na posiedzeniu Sejmu. Nie można tego tak zostawić – zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna komentując ostatnie doniesienia Radia ZET i „Gazety Wyborczej” o botach wykorzystanych w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy w 2015 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Umowa, do której w PKW dotarli dziennikarze Radia ZET i Gazety Wyborczej, wskazuje wyraźnie, że w kampanii Dudy wykorzystano boty, czyli fałszywe konta w internecie. Informacjom tym zaprzeczały osoby z otoczenia Andrzeja Dudy. Sprawę skomentował także sam prezydent.

Zobacz także

"Typowy fake news. Ale mogę Wam ujawnić mój kampanijny sekret. Pomogły mi Autoboty. Słuchałem tego codziennie i wielu ludziom też się podobało" – napisał ironicznie na Twitterze prezydent, zamieszczając link do piosenki.

Do sprawy odniósł się lider PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie domagało się wyjaśnień na posiedzeniu Sejmu. - Nie można tego tak zostawić. Nie wiem dlaczego dowcipkuje z tego prezydent Duda, a Marszałek Bielan mówi o rutynowych działaniach związanych z organizowaniem strony internetowej. To jest kłamstwo i wiadomo, że mają sporo do wyjaśnienia w tej kwestii i będziemy tego żądać – powiedział Schetyna.

RadioZET.pl/BM