Brat Ewy Tylman pod lupą prokuratury

Redakcja
07.06.2017 11:07
Brat Ewy Tylman pod lupą prokuratury
fot. East News

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze bada, czy Piotr Tylman utrudniał śledztwo w sprawie zabójstwa swojej siostry. Ponadto sprawdzają również powiązania mężczyzny z pracownikiem Krzysztofa Rutkowskiego Radosławem Białkiem oraz Karoliną K.

Pracownik Krzysztofa Rutkowskiego oraz Karolina K. usłyszeli już zarzuty w sprawie niewyjaśnionej śmierci 26-latki z Poznania. Prokuratura sprawdza, czy i w jakim stopniu byli powiązani z jej bratem.

Tajemnicza śmierć 

Nocą z 22 na 23 listopada 2015 r. w Poznaniu Ewa Tylman wyszła kompletnie pijana z imprezy firmowej ze swoim kolegą Adamem Z. Na kamerach miejskiego monitoringu widać wyraźnie, jak przeszli w kierunku mostu św. Rocha, gdzie ślad się urywa. Zdaniem prokuratury za śmierć Ewy Tylman odpowiedzialny jest właśnie Adam Z., który usłyszał już zarzut zabójstwa 26-latki z zamiarem ewentualnym.

Ciało 26-latki zostało wyłowione z Warty w lipcu 2016 r. Zdaniem prokuratury, Adam Z. zepchnął Ewę ze skarpy, by następnie wepchnąć do rzeki myśląc, że jest martwa.

Zobacz także

O działaniach prokuratury poinformowała lokalna gazeta. – Śledczy próbują ustalić, jak wyglądały kontakty brata Ewy Tylman z Karoliną K. Sprawdzają, czy mężczyzna próbował wywrzeć na niej presję, by ta zmieniła lub wycofała swoje zeznania. Sprawdzają też, czy mógł podżegać Radosława Białka do nakłaniania jej do składania fałszywych zeznań. Wszystko sprowadza się do zweryfikowania, czy Piotr Tylman mógł być inspiratorem ich działań – poinformowała znajoma osoba, którą cytuje „Głos Wielkopolski”.

Rutkowski złoży zeznania

Kolejne przesłuchanie w sprawie zabójstwa Ewy Tylman przewidziane jest na środę 7 czerwca. Przesłuchany ma zostać Krzysztof Rutkowski, kolega Adama Z. oraz jeden z funkcjonariuszy zaangażowany w sprawę.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24/strz