Zamknij

Brat Patryka Jakiego zatrzymany z narkotykami. Polityk komentuje: „Jest dorosły”

29.01.2020 20:04
Patryk Jaki
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Patryk Jaki odniósł się w rozmowie z "Faktem" do środowej informacji o zatrzymaniu jego brata przez policję za posiadanie narkotyków. Polityk zaznaczył, że z bratem ma "niewielki kontakt".

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło 15 stycznia - poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymanemu prokuratura postawiła zarzuty posiadania środków odurzających.

Do doniesień o zatrzymaniu odniósł się europoseł PiS, członek Solidarnej Polski Patryk Jaki w rozmowie opublikowanej na portalu fakt24.pl.

Mam z nim niewielki kontakt. Mój brat jest dorosły i bierze odpowiedzialność za to co robi. Został potraktowany tak każdy. Nie popieram nawet małej ilości marihuany, którą miał mieć przy sobie. Nawet jeśli wiem, że w wielu państwach to nie jest karane. Jedyne odstępstwo powinno dotyczyć celów medycznych

PATRYK JAKI DLA ''FAKT24''

Brat Patryka Jakiego zatrzymany 

Prokurator Łapczyński poinformował PAP, że 15 stycznia warszawscy policjanci podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn przechodzących przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. U jednego z mężczyzn - Filipa J. - policja znalazła marihuanę. Następnie funkcjonariusze udali się do mieszkania mężczyzny, gdzie wydał on dobrowolnie niewielką ilość haszyszu.

Zobacz także

Jak przekazał prokurator, Filipowi J. przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających w postaci marihuany (6,42 g) oraz haszyszu (0,3 g.). - Filip J. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności procesowych Filip J. został zwolniony - podał Łapczyński.

RadioZET.pl/Fakt/PAP