Zamknij

Brejza: Jest bardzo ważna notatka ws. SKOK-ów i Amber Gold - ściśle tajna, ale rzuca nowe światło

Redakcja
04.07.2017 10:57
Brejza
fot. East News

- Jest jedna, bardzo ważna notatka z sierpnia 2012 roku. Niestety o charakterze ściśle tajnym, ale myślę, że rzucająca inne światło na te sprawy – zdradza, w internetowej części programu „Gość Radia ZET” członek komisji ds. Amber Gold Krzysztof Brejza. Dopytywany przez Konrada Piaseckiego o to, czego notatka dotyczy, poseł PO odpowiada, że jest związana ze SKOK-ami i Amber Gold.

Zobacz także

Brejza uważa, że politycy PiS zasiadający w komisji ds. Amber Gold „pomijają szereg bardzo istotnych wątków” w tej sprawie.

- Celownik mają w sposób polityczny ustawiony na nazwisko Tusk. Nie interesuje ich to, kto sfinansował piramidę i kto stał za Marcinem P. – uważa Gość Radia ZET.

Poseł Platformy Obywatelskiej poinformował również, że istnieje notatka, dotycząca zarówno Amber Gold, jak i SKOK-ów. Została sporządzona w sierpniu 2012 roku:

- Myślę, że rzuca ona nowe światło na te sprawy - powiedział. Dopytywany o szczegóły, tłumaczył, że dokument ma charakter ściśle tajny.

Kto stał za Marcinem P.?

Czyim słupem był były szef Amber Gold? Brejza ujawnia, że przeglądając archiwalne akta sprawy, wpadł na trop z 2006-2007 roku.

- Pierwsze przedsięwzięcia Marcina P. Bardzo ciekawy pan mecenas – Piotr Pieczykolan, który reprezentował Marcina P. Mecenas zaufany grupy pruszkowskiej, który bronił m.in. „Słowika” – tłumaczy polityk.

Zobacz także

Zdaniem Brejzy, komisja śledcza powinna zbadać ten wątek.  - Grupa kilku prawników odegrała szczególną rolę w tej aferze. I to tego powinna dążyć komisja śledcza – dodaje.

RadioZET.pl/MP